sobota, 20 lipca 2013

Biskupin

 W czwartek postanowiliśmy zaliczyć atrakcje dostępne w okolicach zamieszkania moich rodziców. Wybraliśmy się zatem do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie aby po nim pospacerować. Jako dziecko byłam tam wielokrotnie na festynach organizowanych raz w roku we wrześniu. Poza okresem wrześniowego festu nic tam się jednak nigdy nie działo i można było jedynie obejrzeć dostępne ekspozycje muzealne i rekonstrukcję osady. W czwartek spotkało mnie jednakże miłe zaskoczenie. Mogłam z dziećmi nie tylko pospacerować wśród drzew i nad jeziorem ale również pokazać im jak dawniej wykonywano narzędzia i naczynia, ozdoby czy też instrumenty. Posłuchaliśmy gry na drewnianym flecie a także na prawdziwym rogu. Przyjrzeliśmy się igłom z kości zwierząt a także naszyjnikom z zębów lisa... Był też kucyk na którym Emilka oczywiście musiała się przejechać ;)


 W zagrodach na obrzeżu skansenu były kozy, owce, koniki i bydło rogate. A po całym terenie osady biegały luzem króliki i co jakiś czas można było spotkać ich norki. Fabian nawet próbował wejść do jednej z nich...

 Inną atrakcją dostępną na terenie Biskupina był rejs statkiem po jeziorze. Oczywiście skusiliśmy się i na to ;) Był to pierwszy raz gdy Emilka i Fabiś pływali łodzią i bardzo im się spodobało. Chociaż Fabian przez pierwsze minuty czuł się niepewnie i nie chciał zejść z moich kolan :)
 
 Ostatnią atrakcją, którą zaliczyliśmy była przejażdżka kolejką wąskotorową - ciuchcią. Wracaliśmy nią aż do samego Żnina. Po drodze udało nam się z okien wagoników zobaczyć atrakcje Wenecji: ruiny zamku oraz zabytkowe lokomotywy w Muzeum Kolejki Wąskotorowej. W połowie drogi powrotnej wycieczka zmęczyła Fabisia do tego stopnia, że zasnął na moich kolanach :)

post signature 

10 komentarzy:

 1. aaaa... ! tez tam niedawno bylismy !!;) fajnie ze wypad sie udal;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super wycieczka :) Dawno ta nie byłam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. nigdy nie byłam w Biskupinie.
  fajne miejsce.
  ps. uwielbiam Em w tej spódniczce :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też uwielbiam ją w tej spódniczce ;)

   Usuń
 4. Super jest w Biskupinie, byłam kilkakrotnie;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Nigdy nie byłam w Biskupinie:( Mam nadzieję, że uda nam się to zmienić jak Ala podrośnie:)
  Super atrakcje. Ten stateczek i przejazd kolejką - Bomba!

  OdpowiedzUsuń
 6. Chciałabym tam pojechać kiedyś, jednak ode mnie to bardzo daleko...

  OdpowiedzUsuń