piątek, 22 sierpnia 2014

Dinopark Malbork

 We wtorek w końcu wróciliśmy z wakacji.  Pora więc na relację z tego co robiliśmy po wyjeździe z Rydlewa od moich rodziców ;) W pierwszej kolejności postanowiliśmy odwiedzić Dinopark Malbork. Jest to park ruchomych dinozaurów. Był on więc ciekawym urozmaiceniem zeszłorocznej wizyty w JuraParku w Solcu Kujawskim, o której pisałam TU  ;)

 Dinopark w Malborku jest dużo mniejszy od tego w Solcu Kujawskim. Prawie każdy dinozaur na ścieżce edukacyjnej był ruchomy - poruszał głową i ogonem oraz wydawał przeróżne dźwięki. Jeden z dinozaurów pluł nawet wodą ;)

 Na ścieżce edukacyjnej poza dinozaurami można spotkać na wybiegach różne zwierzaki m. in. jelenie, kozy, strusie czy kaczki. Można też zrobić sobie przerwę w wędrówce na placu zabaw.

 Dla Emilki i Fabianka dużą atrakcję była też "przejażdżka" na dinozaurze w specjalnym ruchomym siodle ;) Oczywiście atrakcja ta była dodatkowo płatna.

 Na terenie Dinoparku znajduje się również kino 5D, małe wesołe miasteczko oraz park linowy. W przeciwieństwie do JuraParku każda z tych atrakcji jest dodatkowo płatna. W przypadku kina koszt biletu normalnego to 14 zł a ulgowego 12 zł. Ceny biletów w wesołym miasteczku to np. 3 zł karuzela pszczółek czy 4 zł przejazd kolejką... Cena wejściówki do Dinoparku to 19 zł w przypadku biletu normalnego oraz 16 zł w przypadku biletu ulgowego. Dla rodzin świetnym rozwiązaniem są bilety rodzinne - w przypadku rodziny 2+1 to koszt 50 zł, rodziny 2+2 60 zł i rodziny 2+3 80 zł. Dzieci do lat 3 wstęp mają bezpłatny :)
Image and video hosting by TinyPic

4 komentarze:

 1. Ale ekstra miejsce. Myślę, że i mi by się tam spodobało. Kto wie, może się wybierzemy :)
  P.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A byłyście w Solcu Kujawskim? To całkiem blisko Was i też jest bardzo fajnie :)

   Usuń
 2. ja z innej beczki. tak ciepło było? nie wierzę?
  przyślijcie odrobine ciepła.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Chwilami faktycznie było ciepło. Przeważnie jednak było przez chwilę sympatycznie słonecznie a za chwilę słońce chowało się za chmury i powiewało chłodem lub padał przelotny deszcz... Nam jednak żadna pogoda nie jest straszna - zwłaszcza na urlopie ;)

   Usuń