wtorek, 9 października 2012

Rada Rodziców i mały "pyskacz"

Wczoraj byłam na pierwszym zebraniu Rady Rodziców w przedszkolu Emilki (Przedszkole Szesnastka im. Ireny Kwintowej). Bardzo miło mnie ono zaskoczyło. Miła atmosfera, kawka, herbatka, ciasteczka - wszyscy uśmiechnięci :) Zebranie trwało 2 godziny i było dla mnie oderwaniem się od dzieciaków oraz okazją do pobycia z dorosłymi ludźmi ;) Najważniejsze jednak, że będę miała również możliwość większego udziału w życiu przedszkola i wpływu na to co się w nim dzieje. Jest to dla mnie bardzo ważne, ponieważ Emilka spędza w nim dużą część dnia - od 7 do 15 :) A jakie zadania ma Rada Rodziców?
- współudział w bieżącym planowaniu pracy przedszkola,
- pobudzanie i organizowanie form aktywności rodziców na rzecz wspomagania realizacji celów i zadań przedszkola,
- pomoc w organizacji i poprawie warunków pracy przedszkola,
- organizowanie działalności mającej na celu podnoszenie kultury pedagogicznej w rodzinie, przedszkolu i środowisku lokalnym.
Na wczorajszym zebraniu mieliśmy okazję się poznać a także zapoznać się z grupami działającymi w przedszkolu - ich celami i zadaniami. W przedszkolu działa kilka grup zajmujących się np.  promowaniem zdrowego odżywania, promowaniem przedszkola, pracą z dziećmi uzdolnionymi i dziećmi z problemami, rozwojem świadomości regionalnej i jeszcze kilka których już nie pamiętam :) Każda z tych grup przedstawiła swój skład nauczycieli a także powiedziała czym się zajmuje i jakie ma cele na rok 2012/2013. Rodzice mogą się zaangażować w działalność dowolnej grupy. Na koniec zebrania podawaliśmy swoje propozycje odnośnie obchodów 20-lecia nadania przedszkolu imienia Ireny Kwintowej.


Fabian ostatnio mnie zaskakuje. Nauczył się przybijać piątkę, podskakiwać, siadać na mnie i skakać jak na koniku (próbował nawet z Mili zrobić konika) i coraz więcej gada po swojemu :) Najzabawniejszą nową umiejętnością jest jednak jego reakcja na to gdy mu czegoś nie pozwalam. Co robi mój mały synek gdy karcę go używając stanowczego głosu i słów "Fabian nie wolno, oj!"? Przewraca oczami! Wygląda to zabójczo :) Za pierwszym razem myślałam, że wpadło mu coś do oka gdy zaczął wywracać oczami i mrugać powiekami w śmieszny sposób. Powtarza się to jednak za każdym razem gdy na niego wyzywam ;)
post signature

12 komentarzy:

 1. To dużo zadań przed Wami, fajne są takie aktywności gdy można zorganizować wiele dobrego:)
  Fabian musi z tym kręceniem oczami wyglądać zabójczo:D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieje, że coś dobrego z tego wyjdzie :)

   Usuń
 2. Też jestem w Radzie Rodziców, dałam się wkręcić mimo iż już jestem w Trójce klasowej mojego smyka, tak więc zadań co nie miara mnie czeka i nowych wyzwań również. No ale ktoś musi to robić, tak więc tada! .... nasze spotkanie trwało od 17:30 do 21:00 !! Ale co się dziwić, Szkoła Podstawowa która liczy sobie grubo ponad 500 dzieci wymaga skupienia i zaangażowania tym bardziej, że jest na etapie naprawdę mega rozwijania się.

  Tak więc witaj w Radzie :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No tak szkoła to jednak dużo więcej dzieci i więcej zadań :) Owocnej pracy ;)

   Usuń
 3. Agula widzę już się przygotowujesz do dalszej aktywności w szkołach ;) A Fabian nieziemski.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mam nadzieję, ze jak dzieciaki pójdą do szkoły to nadal będzie mi się chciało ;)

   Usuń
 4. młoda aktywna mama - wzor do naśladowania ;) Fabian - debesciak z tymi minami heh

  OdpowiedzUsuń
 5. Fabian i Emilka mają wyobraźnię. jak ja im zazdroszczę, ze mają siebie nawzajem. fajna z nich parka i urocze rodzeństwo.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rodzeństwo to naprawdę super sprawa :)

   Usuń
 6. Ambitnie! Brawo mamusiu!
  Mam dla Ciebie inne ambitne zadanie- filmik pokazujacy Fabianka przewracajacego oczkami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo ciężko to uchwycić - próbowałam już ;) Zresztą chciałam nagrać też jego gadanie po swojemu ale jak widzi w moich dłoniach aparat to zamiast gadać skupia się na próbach przejęcia posiadanego przeze mnie sprzętu ;)

   Usuń