czwartek, 13 września 2012

Prezenty i co nowego u dzieciaków

Jakiś czas temu wygrałam candy u Bee na blogu Moja mała bee a także candy u Igiełki na blogu Bliźniaki z mojej paki. Wygrane prezentują się następująco:
 Nie muszę chyba pisać, że kotek został od razu przygarnięty przez Emilkę i ostatnio nawet z nią śpi ;)

 Emilka w dalszym ciągu przyzwyczaja się do przedszkola. Wczoraj poszła bez jęków i płaczów za to dzisiaj znowu nie chciała iść do przedszkola. Jęczała, że chce zostać z mamą w domu i co jeśli będzie się nudzić w przedszkolu? Powiedziałam jej, że jeżeli będzie się nudzić to ma powiedzieć Pani aby zadzwoniła po mamę i przyjdę po nią wcześniej :) Jakoś ją to uspokoiło i pojechała bez płaczu ale z miną bardzo ponurą... W sobotę chcę się z nią wybrać do kina na bajkę "Dzwoneczek i sekret magicznych skrzydeł" a później na frytki. Tak wiem - frytki to samo zło i jeżeli już dawać je dziecku to zrobione samodzielnie w domu ;) No ale cóż raz na jakiś czas nic się chyba nie stanie jeżeli dziecko zje coś niezdrowego - my w każdym razie zabieramy czasami Emilkę na frytki czy na pizzę. Wyjścia te są dla niej zawsze ogromną frajdą :)
Co do Fabianka to spędził on dzisiaj pierwszą noc na łóżku piętrowym. Nie była to noc udana ani dla niego ani tym bardziej dla mnie. Fabian ostatnio bardzo często się budzi i tak było też tej nocy. W końcu o 4:30 poddałam się i przeniosłam go z powrotem do naszego łóżka aby pospać w spokoju chociaż trochę. Próbowałam spać z nim na łóżku piętrowym ale wydawało mi się, że Fabian miał wtedy za mało miejsca i nie mógł się swobodnie rozłożyć - lubi spać z rączkami wyciągniętymi na boki. Mi oczywiście też nie było wygodnie. Zobaczymy jak będzie dzisiejszej nocy. Jeżeli będzie równie nieciekawie to ponowię próbę gdy wyjdzie mu męcząca go górna czwórka z prawej strony. A jeżeli i wtedy nie będzie lepiej to najwyżej będzie spał w swoim łóżku dopiero gdy odstawię go od piersi a co za tym idzie będzie mniej się budził w nocy...

post signature

12 komentarzy:

 1. Gratuluję wygranych,a kotek jest śliczny :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super prezenty!
  Fabianek tak samo spi jak Mikolaj :) Pozycja Jezusowa- haha!
  Trzymam kciuki za dzisiejsza noc!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tacy mali a miejsca zajmują więcej niż dorosły ;)

   Usuń
 3. Ale fajne prezenciki udało Ci się wygrać!

  No tak to jest z tym spaniem, u nas też Osinek śpi ostatnio znowu z nami i jakoś nie widać perspektyw na to że wyprowadzi się z naszego łóżka!
  A Emilka przyzwyczai się do przeczkola

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja myślę, że z tym spaniem to będzie problem do póki będzie się karmić piersią. W każdym bądź razie z Emilką tak było. Mam więc nadzieję, ze gdy go odstawie to szybciej przyzwyczai się do samodzielnego spania. No ale jeszcze trochę czasu mu zostało do tego momentu :)

   Usuń
 4. ja tez od paru nocy śpię z E. wczoraj np. nie chciała w żaden inny sposób zasnąć jak tylko ze mną inaczej szloch i lament. mam nadzieję, że to kwestia choroby i gdy skończymy antybiotyk wszystko wróci do normy.
  oby i u Was Fabianek zaczął chętnie spać w swoim nowym łóżku?
  ps. a jakbyś spała na dole na tym trzecim łóżku?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobry pomysł - muszę spróbować spać na najniższym łóżku - może wystarczy mu jak go pogłaskam i nie będę musiała kłaść się obok niego :) Na pewno wypróbuję ten patent ale to już kolejnej nocy :)

   Usuń