sobota, 19 maja 2012

Otwarcie sezonu działkowego-grillowego

Dzisiaj urządziliśmy pierwszego grilla na działce. Tym samym rozpoczęliśmy sezon działkowo-grillowy :) To nasz pierwszy dzień, który w większości spędziliśmy na działce. Jestem zachwycona! 
P. zrobił dla Emilki piaskownicę a dla mnie zamontował hamak :) Fabian ma natomiast kocyk, z którego i tak ucieka aby pozrywać trawę w celu jej skonsumowania albo raczkuje do piaskownicy aby popróbować piasku :) Strasznie mu się podoba to raczkowanie po naturalnym podłożu - zwiedził już cały trawnik przed altanką :)
 Mój hamak niestety nie nadaje się dla dzieciaków, ponieważ jest za płaski. Zdobyliśmy jednak jeszcze jeden hamak, który dla dzieciaków jest idealny ale za to dla dorosłych niezbyt wygodny ;) Mamy jednak tylko jedno miejsce, w którym można zamontować hamaki będzie więc wyścig :) Muszę jeszcze kupić huśtawkę do zawieszenia na brzozie i będzie gdzie odsyłać Emilkę aby się pohuśtała ;)
A to zdjęcia naszej rodzinki relaksującej się w ciszy i spokoju :)
Udało nam się też dzisiaj "pozwiedzać"teren działek. Spacerując alejkami znaleźliśmy kilka przejść na plaże. Droga z działki na plażę piechotą zajmuje nam mniej niż 10 minut :) A to kilka zdjęć z nad jeziorka:
Wkrótce mój P. z teściem rozpoczną budowę łazienki. Mają już plan i są w trakcie kupowania materiałów :) Jak uda im się w końcu zrealizować plan budowy i zrobią się ciepłe noce to będziemy mogli zostawać na działce na cały weekend :) Super tak wyrwać się z centrum miasta w pobliże przyrody :) Można usiąść z kawką na trawniczku, dzieciaki w tym czasie szaleją w pobliżu na trawie bez ryzyka upadku na szkło czy kapsel od butelki, piasek jest czysty, na trawie nie walają się śmieci... Szkoda, że plac zabaw który mamy koło domu nie jest w dobrym stanie - żulownia i zbiorowisko śmieci połączone z kuwetą dla zwierząt :(

8 komentarzy:

 1. Super działeczka! Widzę też piękne zdjęcia:) U nas też taki temat przewodni ostatniego posta:) Fajnie jest mieć gdzie wyjść, szczególnie jak się mieszka w bloku taka działeczka jest nieoceniona!

  OdpowiedzUsuń
 2. zielono i uroczo tam macie.
  altanka bardzo ładna.
  przy takich upałach to zbawienie, a dzieci na pewno wniebowzięte.
  taki hamak... marzenie.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale Wy tam macie pięknie! Do pozazdroszczenia:)Miłej zabawy życzę:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszcze takiej cudnej dzialki!
  Cudny tam macie klimat!

  OdpowiedzUsuń
 5. Ewa mama Osiego20 maja 2012 20:43

  Cudowne miejsce! Zazdroszczę ale w pozytywnym znaczeniu:) Będziecie mieli gdzie spędzać ciepłe, letnie dni!

  OdpowiedzUsuń
 6. Ale pięknie tam macie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. ja też zazdroszczę. Super miejsce :)

  OdpowiedzUsuń