środa, 24 września 2014

Wspomnienie soboty

 Weekend to czas, który spędzamy we czwórkę. Spacer, wyprawa na festyn, wspólna gra czy też zabawa klockami to nasze najczęstsze zajęcia.  W minioną sobotę wybraliśmy się do Olsztyńskiego Parku Naukowo-Technologicznego na interaktywną wystawę "Eksperymentuj", która została przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik. Na wystawie tej można było przyjrzeć się z bliska 15 interaktywnym eksponatom m.in. 1. Dowód na twierdzenie Pitagorasa, 2. Tablica Galtona, 3. Szyfry, 4. Najszybsza zjeżdżalnia, 5. Dziwne walce, 6. Wirujące krzesełko, 7. Uwięziona piłka, 8. Silny jak serce, 9. Półkule magdeburskie, 10. Sprawdź swoją pamięć, 11. Oszukaj swój wzrok, 12. Oszukaj swój słuch, 13. Znikające barwy, 14. Kula plazmowa, 15. Ludzkie ciało – trójwymiarowa układanka.
Czekając na naszą kolej na sali z eksponatami można było zrobić sobie zdjęcie z różnymi zabawnymi gadżetami. Dzięki temu dzieciaki nie nudziły się czekając aż na sali zrobi się troszkę luzu i będzie można tam wejść ;) Na wystawie Emilce najbardziej podobały się znikające barwy i układanie ludzkiego ciała ;) Fabiś natomiast nie chciał odejść od stanowiska z uwięzioną piłką i wirującego krzesełka ;) Wprawdzie nie rozumieli jeszcze dlaczego dzieją się różne pokazane zjawiska i traktowali wszystko jak magię ale niech oswajają się z "nauką" ;) 
W dniach od 3 do 5 października odbędzie się kolejna ciekawa wystawa - "Umysł przyłapany" (szczegóły tu). Zachęcam do wzięcia w niej udziału - tym bardziej, że wstęp jest bezpłatny ;)


 W sobotę pogoda była przepiękna postanowiliśmy zatem wybrać się późnym popołudniem na spacer dookoła jeziora :) Była to naprawdę świetna wyprawa i żałowaliśmy jedynie, że nie zabraliśmy ze sobą przekąsek. Po powrocie do domu kolacja smakowała za to jeszcze bardziej niż zwykle a i sen był zdrowszy i bez pobudek nocnych ;)Następny weekend nie będzie taki aktywny. W planach mamy domową imprezkę urodzinową dla Fabianka a w niedziele podroż pociągiem do moich rodziców ;)
Image and video hosting by TinyPic

2 komentarze:

 1. zapewniacie niesamowite atrakcje dzieciakom :)
  jaki tort szykujesz Fabiemu? :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Fabi zażyczył sobie tort dinozaura - zobaczymy co z tego wyjdzie ;) Zrobię chyba swój standardowy biszkopt a do tego krem czekoladowy ale jeszcze się waham ;)

   Usuń