poniedziałek, 27 stycznia 2014

Domowe zabawy

 Zimą, gdy za oknami warstwa śniegu, ulubioną zabawą dzieciaków jest spacer z sankami na pobliską górkę ;)  Ostatnio jednak mrozy i wiatr odstraszają od długich spacerów. Zresztą Fabian nadal zachrypnięty więc trzymam go w domu... A co robimy w domku by jakoś zwalczyć nudę i nie zwariować?
 Moje dzieciaki są bardzo umuzykalnione - prawie codziennie bawimy się w imprezkę i szalejemy na dywanie przy muzyce :) Gdy spodoba się im jakaś piosenka to chcą jej słuchać na okrągło... Ostatnio królują u nas dwa utwory: "My Słowianie" i "Laleczka z saskiej porcelany" - bardzo często słuchamy też piosenek zespołu Enej (którego jestem fanką) oraz różnych piosenek typowo dzieciecych ;)

25.01.2014 "My Słowianie" i Emilka z Fabiankiem...

25.01.2014 "Laleczka z saskiej porcelany" i Emilka z Fabim :)

 Poza tańcami dzieciaki robią też wiele innych rzeczy - malują, lepią z ciastoliny, rysują kredą, naklejają naklejki w książeczkach... 

 Emilka lubi też bawić się na swoim łóżku piętrowym lalkami czy też kucykami :) Najczęściej sięga po Barbie. Ostatnio powrócił jednak do łask również jej drewniany domek dla lalek i jego mieszkanki ;) Czasem Milka bawi się we fryzjerkę i czesze lalki oraz siebie, często zabawę uzupełnia robieniem makijażu i przebierankami ;) Potrafi bardzo długo siedzieć w swoim "królestwie" poza zasięgiem Fabianka :)

 Fabiś natomiast dużo jeździ swoim jeździkiem ale lubi również bawić się autkami w wyścigi czy też grać z tatą na komputerze :) Gdy mu przypomnę to sięga po swoje drewniane kolejki i razem budujemy dla nich trasę przejazdu ;)

 Czasem przypomną się dzieciakom puzzle, drewniane układanki albo klocki i rozkładają się wtedy na całym dywanie by się bawić :) Niestety bardzo często przeszkadzają sobie nawzajem w zabawie i kończy się to kłótnią... Są jednak momenty gdy bawią się zgodnie razem lub obok siebie :)


Image and video hosting by TinyPic

12 komentarzy:

 1. no no no jak pięknie się bawią :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajnie tańczą Twoje dzieciaczki. A Fabian jak słodko naśladuje siostrę :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj tak - naśladowanie Emilki wychodzi mu świetnie :)

   Usuń
 3. nie nudzicie się, to pewne :)

  OdpowiedzUsuń
 4. a ja szukam w małym zdolności muzycznych... i na razie echo :(

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zdolności muzyczne nie wiem czy mają chociaż niektóre ruchy im nawet fajnie wychodzą :) Szkoda, że nie udało mi się uchwycić jak Fabi dupcią potrząsa ;)

   Usuń
 5. Odpowiedzi
  1. Coraz lepiej jej wychodzi rysowanie - i co najważniejsze nie wścieka się już tak gdy coś jej nie wychodzi tak jakby chciała :)

   Usuń
 6. I kolejny blog, z którego będę mogła czerpać wiedzę:) Bardzo się cieszę, że trafiłam na Ciebie:) Twoje dzieci to czysty skarb:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję za miłe słowa i witam w Detynkowie :)

   Usuń