środa, 30 października 2013

Jesienne arcydzieła

 Emilka bardzo lubi na spacerach zbierać różne skarby. Zawsze wraca do domu z pięknym piórkiem, kamieniem, szyszką czy nawet gałązką. Ma nawet swoje pudełko po butach, w którym te skarby gromadzi ;) Jesienią oczywiście ilość cennych znalezisk rośnie - kolorowe liście, kasztany, żołędzie itp. :) Każda okazja aby je wyjąć z pudełka i porozkładać jest skrzętnie wykorzystywana przez Milcię ;) W ostatnich tygodniach bawiłyśmy się więc wielokrotnie skarbami jesieni.

 Jedną z zabaw, którą zaproponowałam Emilce było tworzenie jesiennego obrazu. Wystarczy kawałek podłogi, dywaniu lub koca i już mamy tło do naszej pracy. Wystarczy poukładać kasztany i liście w wymyślony sposób i nasze dzieło jest gotowe. Najfajniejsze jest to, że można go  cały czas swobodnie zmieniać i w ten sposób tworzyć nawet historyjki  ;)

 Stworzyłyśmy także tradycyjny obrazek na kartce papieru. Do jego wyklejania użyłyśmy magicznego kleju, który po wyschnięciu robi się bezbarwny :) Daje to bardzo fajny efekt i Emilka nie złości się, że obrazek wygląda brzydko gdy klej porozlewa się jej za bardzo ;)

  Nie było jednak tak, że tylko Emilka miała fajną zabawę. Ja bawiłam się tak samo dobrze jak ona ;)
Image and video hosting by TinyPic

8 komentarzy:

  1. cudowne cuda, już nie mogę się doczekać aż moje dziewczyny będą takie robić :0

    OdpowiedzUsuń
  2. nie dziwię Ci się, że miałaś fajną zabawę. Mi już wyobraźnia pracuje co bym zrobiła gdyby ktoś dał mi taki magiczny klej ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Pięknie wyglądają te skarby na kartce papieru i rewelacyjny pomysł dla dziecka. Mam nadzieję, że ja także będę taka kreatywna dla mojego dziecka, gdy podrośnie. Gorąco pozdrawiam:)

    OdpowiedzUsuń