wtorek, 4 listopada 2014

Wystawa zwierząt egzotycznych

 W niedzielę wybraliśmy się do Galerii Warmińskiej w Olsztynie na Wystawę Zwierząt Egzotycznych. Wystawa ta dostępna jest za darmo do 7 listopada na parterze budynku i można na niej zobaczyć liczne pająki, skorpiony, jaszczurki, węże a nawet modliszki czy wije... Zwierzęta te można nie tylko obejrzeć ale również można uzyskać o nich informacje czy nawet ich dotknąć. Fabianek nie chciał odejść od węży i bez cienia wahania pozwolił założyć sobie na szyję jednego z nich. Cały czas podkładał mu rękę do pyszczka aby wąż dotknął go wyciąganym co chwilę językiem a gdy w końcu język go dotknął to opowiadał zachwycony "wąż mnie polizał!" :) Później Fabiankowi udało się jeszcze wziąć na ręce małego węża dzidziusia ;) Emilka nie była na tyle odważna - dotknęła węża i obejrzała z bliska ale na ręce wziąć nie chciała. Dla mnie to był pierwszy raz gdy mogłam dotknąć węża i go trzymać - są one naprawdę bardzo miłe w dotyku :) Oczywiście teraz trwa namawianie mnie na to aby taki wąż zamieszkał z nami ;)
 Ciekawa jestem czy gdyby była możliwość dotknięcia pająka to Fabian by się odważył... Uwielbia pająki w książkach i w tv ale tych widzianych na ścianie zazwyczaj się boi ;)


 Atrakcją dla dzieci były nie tylko egzotyczne zwierzęta. Pierwszym zaskoczeniem tej wyprawy było dla nich parkowanie na dachu galerii i oglądanie widoków z tej wysokości ;)
Image and video hosting by TinyPic

4 komentarze:

 1. wow ale masz odważne dzieciaki, fajny dzień za wami :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Najbardziej zaskoczył mnie Fabiana ale Mila w sumie tez odważna bo przynajmniej dotknęła węża i zobaczyła jaki jest w dotyku ;)

   Usuń
 2. Ten włochaty pająk to mało fajny, brrrr :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja nie znoszę pająków - nie byłam w stanie ich "dotknąć" nawet przez szybę ;)

   Usuń