wtorek, 26 czerwca 2012

Zakończenie zajęć w przedszkolu i Fabiankowe postępy

Emilka miała dzisiaj w przedszkolu zakończenie zajęć Zespołu Wychowania Przedszkolnego "Piotruś", na które uczęszczała od września 2011 roku. Otrzymała z tej okazji dyplom, odznakę dzielnego przedszkolaka oraz teczkę ze swoimi pracami :) Była też niespodzianka w postaci soczków ze słomką dla dzieci oraz tortu ze świeczką dla dzieci i ich rodziców :) Dzieciaki w trakcie rozdawania dyplomów nie wiedziały za bardzo o co chodzi - niektóre nie chciały podejść do pani przedszkolanki, niektóre płakały i uciekły do rodziców. Emilcia miała minę jakby nie wiedziała gdzie jest a gdy pani ją wyczytała to nie chciała wstać z podłogi ;) No ale jakoś się udało ją w końcu przekonać :) Dzieci rozruszały się dopiero przy torcie i wtedy praktycznie wszystkie odczepiły się od swoich rodziców i poszły podziwiać palącą się świeczkę ;) Po całej tej uroczystości czuję się jakaś taka rozczulona... :)
Od września tego roku Emilka rozpocznie zajęcia w przedszkolu w grupie 3-latków. Dobrze się składa, ponieważ nie będzie już zajęć w "Piotrusiu". Jak zawsze wygrały korzyści urzędników miasta a nie dobro dzieci. Prezydent miasta postanowił nie wydawać zgody na prowadzenie tych zajęć chyba, że dyrektorka przedszkola zrzeknie się dzierżawy budynku przedszkola. Oczywiście dla przedszkola byłoby to niekorzystne, ponieważ przedszkole straciłoby dofinansowanie które obecnie posiada. Dyrektorka musiała więc zrezygnować z "Piotrusia" aby utrzymać korzyści dla przedszkola... Szkoda, że prezydent miasta w ten sposób postępuje - zajęcia w "Piotrusiu" były rewelacyjnym wstępem przed zwykłym przedszkolem i naprawdę dużo dały Emilce oraz innym dzieciom. Rodzice dzieci młodszych od Emilki chcą jeszcze walczyć z prezydentem i trzymam kciuki aby im się udało!

 W ostatnim czasie Fabianek nabył kilka nowych umiejętności. Bardzo mnie cieszą te postępy Fabiana tym bardziej, że za 3 dni skończy 9 miesięcy :)
- na hasło "aaaaa aaaaa" opiera policzek o podłogę, poduszkę lub kanapę i też robi "aaaa"
- gdy słyszy muzykę to macha dwiema rączkami jakby tańczył
- robi "a kuku" chowając głowę za pieluszkę czy też chowając twarz w kanapę
- wchodzi nie tylko na leżaczek ale także na pudło z klockami lub Emilki taborecik
- robi "kosi kosi łapki" i "brawo"
- trzymając zabawki w dwóch rączkach uderza nimi o siebie
- wydaje coraz więcej dźwięków - już nie tylko "tatatata" ale zdarza się też "da", "ba", "eee", "łuuu", "uuuu", "ej" i jeszcze wiele innych (poza wyczekiwanym przeze mnie "mama").
Ulubionym miejscem zabaw mojego małego smyka jest łazienka - gdy tylko widzi, że drzwi są do niej otwarte to pędzi tam co sił, staje przy wannie i zrzuca z niej co tylko uda mu się dosięgnąć :) Próbuje też przy każdej okazji dosięgnąć papier toaletowy ;)

12 komentarzy:

 1. tak więc gratuluje zakończenia tego roku :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ewa mama Osiego27 czerwca 2012 08:54

  No to macie wakacje hihihihi :)
  A Fabian przecudny z tymi swoimi postępami, fajnie jest patrzeć jak maluszek się rozwija:)
  pozdrawiam wakacyjnie (oby pogoda się poprawiła)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Też liczę na poprawę pogody bo narazie to jakoś tak jesiennie się zrobiło :|

   Usuń
 3. Co jak co ale tort zawsze dzieciaki rozrusza:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ten tort to powinien być na samym początku - wtedy wszystkim dzieciom dopisywałby humorek na rozdaniu dyplomów :)

   Usuń
 4. Emilka ma minę jakby była wielce niezadowolona:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Była wystraszona i nie wiedziała co się dzieje... Czekałam aż się rozpłacze ale na szczęście jakoś udało się tego uniknąć :)

   Usuń
 5. Na fotkach widać, że Emilka nieco przerażona jest tym co się w okół dzieje :) ale nawet z niewyraźną minką śliczna z niej dziewczynka :D

  OdpowiedzUsuń
 6. postępy Fabianka niesamowite. na "mama" na pewno się doczekasz.
  ale twoja Emilka już duża i do przedszkola idzie. super!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to strasznie niecierpliwa jestem ;) Próbuję uczyć Fabiana mówienia "mama" powtarzając mu je dość często ale on się tylko z tego śmieje i i tak powtarza swoje "tata" :)

   Usuń