środa, 12 sierpnia 2015

Biskupin

 Upały nie odpuszczają ale nie przeszkodziło nam to w wyprawie do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie. Odwiedzamy to miejsce co roku aby pospacerować po rezerwacie archeologicznym. Aby się tam dostać postanowiliśmy skorzystać z nowej atrakcji Żnina - rejsu statkiem Venezia. Rejs bardzo się dzieciom podobał - udało nam się zauważyć czaple a Fabiankowi przez chwilę sterować statkiem... Dla małego chłopca jest to naprawdę duża atrakcja :)

 Po przepłynięciu przez Jezioro Żnińskie Małe, Skarbienickie i Weneckie dotarliśmy do Wenecji gdzie znajduje się Zamek Diabła Weneckiego z wystawą średniowiecznych machin oblężniczych oraz Muzeum Kolei Wąskotorowej. Jest tam również przystanek kolejki wąskotorowej (ciuchci) więc można bez problemu dojechać do Biskupina na dalszy ciąg wycieczki. Fabiś w Wenecji spełnił swoje marzenie - kupił sobie drewniany miecz i tarczę ;) Teraz jest już prawdziwym rycerzem jak bohater lubianej przez niego bajki "Rycerz Mike" ;)

 W Biskupinie główną atrakcją Muzeum Archeologicznego jest Osiedle Obronne Ludności Kultury Łużyckiej z przełomu epoki brązu i żelaza. Poza tym na terenie rezerwatu znajduje się Wioska Neolityczna z Epoki Kamienia, Wioska Wczsnopiastowska oraz Pawilon Muzealny - więcej można o nich poczytać TU :)

  Z Biskupina do Żnina wróciliśmy ciuchcią aby w trakcie wolniutkiej jazdy móc jeszcze nacieszyć oczy widokami :)


 W Biskupinie co roku odbywa się we wrześniu festyn archeologiczny - w tym roku będzie on od 12 do 20 września. Warto wybrać się w tym czasie do Muzeum Archeologicznego w Biskupinie aby zobaczyć jak toczyło się życie w dawnych epokach - rezerwat zapełnia się ludźmi w stylizowanych strojach, odbywają się liczne inscenizacje dawnego życia i można się dowiedzieć naprawdę wielu ciekawych rzeczy. W tym roku festyn odbędzie się pod hasłem SMAKI W PRZESZŁOŚCI. Poniżej plakat na którym można przeczytać o szczegółach festynu ;)
Plakat stąd
Image and video hosting by TinyPic

4 komentarze:

 1. Ale Wam fajnie!
  Przyznam szczerze, że nigdy nie byłam w Biskupinie. Trzeba to nadrobić :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Warto udać się tam na wycieczkę :)

   Usuń
 2. W Biskupinie byłyśmy dawno, dawno temu. Mamy jednak w planach tam wrócić, tym bardziej, że nie jest tak daleko.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Namawiam zatem do wizyty we wrześniu w trakcie trwania festynu :)

   Usuń