środa, 19 czerwca 2013

"Pamiątki Babuni" i czar wspomnień

 Niestety już od dawna nie mam ani babci ani dziadka. Często jednak wracam wspomnieniami do chwil z nimi spędzanych. Brakuje mi odwiedzin u nich czy też wakacji spędzanych na prawdziwej wsi - takiej z krowami w oborze i świeżym mlekiem, z żniwami w lecie i zjazdami całej rodziny w ważniejsze uroczystości czy święta. Brakuje mi bardzo tych momentów i żałuję, że moje dzieci nie miały okazji poznać moich dziadków. Dlatego też często opowiadam Emilce o moim dzieciństwie - o babci i dziadku oraz chwilach z nimi spędzanych :) Dla Mili przeważnie są to opowieści jak bajki i nie dociera do niej, że opowiadam jej prawdziwe wydarzenia. Narazie jeszcze ciężko jej uwierzyć w to, że ja też kiedyś byłam małym dzieckiem takim jak ona ;)
 W klimat wspomnień o babci i dziadku wpisuje się świetnie książka Emilii Waśniowskiej "Pamiątki Babuni". Są to wiersze wydane przez  Wydawnictwo Mila. Lektura tych wierszy zawsze nastraja mnie nostalgicznie i pomaga odszukać w pamięci wspomnienia, które już mocno zblakły. Naprawdę piękne są te wiersze :) Całości dopełniają ilustracje Elżbiety Krygowskiej-Butlewskiej - aż chciałoby się je powiesić na ścianie :)


post signature

5 komentarzy:

 1. mi zabrakło jednego dziadka, a wspomnienia o nim są ciągle jak żywe.
  warto je pielęgnować.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie słyszałam o tej książce - muszę nabyć :)

  OdpowiedzUsuń
 3. faktycznie, szkoda, że maluchy nie poznały dziadków, no ale cóż, tak czasem bywa...ja nie znałam jednego dziadka, bo zmarł, gdy miałam rok

  OdpowiedzUsuń
 4. Książeczka wygląda bardzo obiecująco, zdecydowanie dopisują ją do listy must have;))

  OdpowiedzUsuń
 5. Hej,zapraszam Cię serdecznie na naszą nową stronę dla mam,które chcą tanio i modnie ubierać swoje dzieciaczki,a przy okazji brać udział w fajnych konkursach z nagrodami.
  https://www.facebook.com/pages/Allleciuszek/148045482050705?fref=ts

  OdpowiedzUsuń