poniedziałek, 7 listopada 2016

5 miesięcy

 Sara skończyła dzisiaj 5 miesięcy. Od zeszłego miesiąca nieco urosła i przybrała na wadze - waży teraz 8040 gram i długa jest na 70 centymetrów. Ubranka w dalszym ciągu nosi w rozmiarze 68 ale rękawy bodziaków robią się już przykrótkie...

  Sara zaczęła sygnalizować swoje niezadowolenie robiąc podkówkę zanim zacznie płakać. Nabiera też sił - najchętniej byłaby ciągle w pozycji siedzącej. Gdy leży na płasko lub jest w pozycji półleżącej to co chwilę podnosi wysoko głowę i z zaciekawieniem rozgląda się co się dzieje w pokoju. Gdy siedzi na kolanach i poczuje podparcie pod stopami to odpycha się podskakując jak żabka. Sarunia nauczyła się też pluć.


 Sara jest bardzo rozgadana. Repertuar najróżniejszych dźwięków, pisków i odgłosów jest u niej baaardzo szeroki. Potrafi świadomie zaczepiać rodzeństwo tak aby zwracano na nią uwagę i ją zabawiano. Najczęściej ofiarą zaczepek Sary jest Emilka czytająca zadane w szkole czytanki. Sara ją wtedy przekrzykuje, łapie za ubranie a nawet za książkę... Sara po prostu uwielbia dźwięk swojego głosu oraz rozmowy w swoim języku z domownikami :)


 Ulubioną zabawą Sary jest gryzieni palców mamy oraz własnych paluszków. Gryzie również gryzaki i zabawki, które są w jej zasięgu - sama świetnie je łapie i przekłada z rączki do rączki. Do jej ulubionych zabawek należy w dalszym ciągu motylek z Fisher Price ale ma tez kilku nowych faworytów - piłkę Oball i gryzaki w kształcie kółek dające łatwo się złapać. W trakcie zabawy intensywnie ćwiczy umiejętność obrotów z plecków na brzuszek... :)
Image and video hosting by TinyPic

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz