środa, 27 stycznia 2016

Coraz bliżej końca...

 Połowa ciąży już za mną - zaczęłam właśnie 21 tydzień ciąży. Strasznie szybko te tygodnie mijają. Jeszcze chwila i będę musiała zacząć zakupy dla Maluszka. Emilka chce mi w zakupach asystować i nie może doczekać się tej chwili...

 Mlka i Fabi nadal są bardzo zafascynowani ciążą. Filmiki z USG oglądają z dużym podekscytowaniem. Przytulają się do brzuszka, całują a przed snem zawsze mówią Dzidziusiowi co ma mu się przyśnić. Fabian zawsze mówi to samo "Niech Ci się przyśni Dzidziusiu twoja mamusia w której jesteś brzuszku. Twój tatuś i starszy brat i siostra.". Kilka razy dziennie pytają się mnie też czy Maluszek w tej chwili śpi czy może fika w brzuszku.Udało się im już nawet poczuć pierwsze kopniaki przez brzuch :) Bardzo mnie rozczulają tymi czułościami brzuszkowymi...

 Wczoraj byłam na USG połówkowym. Dzidziuś jest zdrowy i waży już jakieś 315 gram. co ważne - w końcu macica zaczęła przesuwać się wyżej. Maluszek dał sobie zmierzyć mózg i kość udową, pokazał usta i podniebienie a także żołądek i serce. Niestety ułożony był bokiem więc nie udało się podejrzeć płci. Zresztą pozycję miał bardzo zabawną - wyglądało jakby klęczał. W dodatku prostował lekko nóżki odpychając się od ścianki macicy tak jakby skakał na trampolinie :) Pierwszy raz udało mi się podejrzeć Dzidziusia w takiej pozycji - zawsze nóżki były gdzieś w górze nad głową. Może mały akrobata nam rośnie ;)
 Coraz bardziej kusi mnie aby zacząć zakupy dla Maleństwa - nie mamy bowiem nic po Emilce i Fabianku. Czekam jednak cierpliwie aż poznam płeć. Tak samo jest z imieniem. Mamy ustalone tylko imię dla chłopca - Gabriel. Gdy okaże się, że w brzuszku jednak jest dziewczynka to pomyślimy nad imieniem dla niej :)
Poniżej dwa filmiki z wczorajszego USG: Kolejna wizyta u ginekologa 23 lutego - mam nadzieję, że Dzidziuś będzie chciał współpracować i ustawi się przodem do nas tak aby można było dokładniej obejrzeć serduszko i naczynia a także zbadać przepływy. I może uda się w końcu podejrzeć naszego wstydnisia :)
Image and video hosting by TinyPic

8 komentarzy:

 1. Gabriel, bardzo ładne imię. Rośnijcie zdrowo. To czekamy miesiąc, może się okaże, czy synek, czy córeczka jest w brzuszku :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ciekawe czy uda nam się to imię wykorzystać ;)

   Usuń
 2. A Córeczka.. Gabrysia :D

  OdpowiedzUsuń
 3. jejku ale zlecialo, Agus zdrowka dla Was :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Oj strasznie szybko śmiga ten czas :) Miałam plan nacieszyć się tą ciążą a dni uciekają mi jeszcze szybciej niż w ciąży z Fabim ;)

   Usuń