wtorek, 10 listopada 2015

Triopsy

 W trakcie poszukiwania ciekawego prezentu na urodziny kolegi Emilki trafiłam na produkty firmy Clementoni z serii Naukowa Zabawa. Mój wybór padł na Hodowlę Triopsów, które są podobno prehistorycznymi skorupiakami pochodzącymi z epoki dinozaurów. Zakup ten okazał się strzałem w dziesiątkę. Za kwotę okołu 30 zł mieliśmy prwie 3 tygodnie ciekawych obserwacji, w których z zaciekawieniem uczestniczyłam razem z dziećmi.

 Na czym polega hodowla Triopsów? Oczywiście na wyhodowaniu z malutkich jajeczek, wrzuconych do wody, żywych stworzeń. Triopsy rosną w szybkim tempie, zrzucają "skorupkę" i się starzeją - po około 3 tygodniach umierają... Emilka i Fabian przez cały czas opiekowali się naszymi zwierzątkami - karmili je, zmieniali im wodę i obserwowali z zaciekawieniem jak z malutkich ledwo widocznych stworzonek rosły do około 3-4 cm.
Triopsy po 1 tygodniu
Triopsy po 2 tygodniach
Triops i zrzucona przez niego "skórka"
 Oczywiście od początku mówiłam Emilce i Fabianowi, że Triopsy nie żyją długo. Pomimo tego obawiałam się reakcji dzieciaków na śmierć skorupiaków - na szczęście obyło się bez tragedii. Było im smutno ale obyło się bez histerii i płaczów...

 W zakupionym zestawie znajduje się prawie wszystko potrzebne do rozpoczęcia hodowli - akwarium, jajeczka, pożywienie dla żyjątek i oczywiście instrukcja. Zakupić trzeba jedynie wodę destylowaną, w której będą żyły nasze Triopsy. W instrukcji poza opisem tego jak rozpocząć hodowlę znajdziemy również ciekawe informację o Triopsach oraz ciekawostki ich dotyczące.

 Uważam, że był to bardzo ciekawy eksperyment. Emilka pod choinkę zażyczyła sobie inną pozycję firmy Clementoni - "Moje laboratorium chemiczne", w którym jest 150 bezpiecznych doświadczeń chemicznych do przeprowadzenia w warunkach domowych.
 Na koniec dodam jeszcze, że nie jest to post sponsorowany ;)
Image and video hosting by TinyPic

8 komentarzy:

 1. Fajne, pierwsze słyszymy o takim produkcie, ale z chęcią same byśmy obserwowały te maluchy ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajna sprawa, nawet dla dorosłego ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. woow extra :) wogóle clementomi ma super rzeczy w ofercie my mieliśmy ogródek i chlopcy byli zachwyceni

  OdpowiedzUsuń
 4. U mnie dopiero co są niewidoczne gołym okiem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Witam. Mamy produkt sprowadzony z Francji. Czy mogłaby nam Pani podpowiedzieć od czego zacząć?

  OdpowiedzUsuń
 6. Ciekawy zestaw.
  Kiedys byc moze się skusimy.
  Clementoni bardzo nam się nam spodobał. My mamy zestaw chemiczny.
  Zapraszam na blog.
  Www.inaisewa.blogspot.com
  Czy u Was były jeszcze uzyte inne zestawy?
  Chetnie poczytam opinie.

  OdpowiedzUsuń